Nová služba - FINANČNÍ MENTORING. Více informací o službě najdete na tomto odkazu>>

Pro ženy: Je nedočkavost drahá?

Už se Vám někdy stalo, že jste něco chtěla a ono to k Vám samo dorazilo? A ještě k tomu v lepší formě, než jste očekávala? Poslední dobou se mi to stává celkem často. Jak je to možné?

Uvědomila jsem si to ale až poté, co jsem úplnou náhodou objevila SM-systém, který by byl vhodný na srovnání mé skoliózy. Má to trochu hlubší souvislost, tak to vezmu od začátku.

Na jaře jsem se účastnila vícedenního školení a v místě pobytu byla možnost využít i masáže. Jelikož tam není moc co dělat, řekla jsem si, že masáž na uvolnění a rozptýlení mně jenom prospěje. Vůbec jsem ale nečekala, že během masáže objevím způsob, jak si srovnat svou křivou páteř.

Paní masérka byla opravdu velmi vzdělaná, ochotná a podělila se o informace. SM-systém má být speciální cvičení podle pana doktora Smíška, který tento systém pro srovnání páteře vymyslel. Slyšela jsem to prvně a to mám skoliózu už od dětství.

Představa, že by bylo možné můj vychýlený hrudník vrátit na správné místo, mě opravdu potěšila, protože jsem do teď myslela, že je to možné pouze operativně. Začala jsem na internetu hledat informace, ale nic, co by mě v Brně zaujalo. Mohla jsem ale vzít první lektorku a jít hned do akce. Předpokládám ale, že by její lekce nebyly pro mě to pravé, cvičení by mě nebavilo a má páteř by zůstala ve stejném stavu…


Včera jsem se účastnila skvělého semináře 50 odstínů ženy. Zažila jsem úžasné spojení tance, fyzioterapie a sebelásky v ženském kolektivu. Abych pravdu řekla, vždy jsem se ženským kolektivům spíše vyhýbala, protože mě ta „drbárna“ děsila, ale tohle bylo naprosto jiné!

Tolik otevřených příběhů žen, bez cenzury a oček okolo, co na to kdo řekne. I já jsem se mohla bez obav vyzpovídat ze svých ženských trápení.  Jako bonus jsem poznala fyzioterapeutku Terezu Dvořákovou, která mluvila o své práci a komplexnosti, kterou aplikuje.

Další den jsem samozřejmě dala dotaz na strýčka Googla, kdo to ta Tereza je a zjistila jsem, že provádí i SM-systém. Úžasná, upřímná žena, která mi sedí a dokope mě k narovnání zad. Vím, že když si zaplatím její lekce, tak to budou efektivně využité peníze, které mi přinesou tu správnou hodnotu. Musela jsem si ale na tu správnou příležitost k utracení mých peněz počkat.

V minulosti jsem to ale samozřejmě dělala jinak. Co jsem chtěla, koupila jsem a ideálně hned. Samozřejmě jsem pak byla často po prvním použití zklamaná a různé produkty ani nevyužila. A peníze byly v nenávratnu. Tímto procesem si asi musí projít každý, ale je jen na nás, jak dlouho tento proces bude trvat.

A má to logiku. Když vystřízlivíme z náhlé euforie, zjistíme, že danou věc vlastně ani nepotřebujeme. Nepleťme si ale unáhlené nákupy s vyloženými příležitostmi. Když jsem měla jet poprvé s holkama na nízkonákladový výlet do Londýna, letenky se kupovaly narychlo za nízkou cenu a bylo to dobře, protože jinak by se ve mně probudil strach z neznáma a nikam bych nejela. A to by byla obrovská škoda! Díky tomuto výletu jsem si cestování letadlem a objevování světa zamilovala.

K tomuto tématu se velmi hodí citát Warrena Buffetta, jednoho z nejbohatších lidí světa, který i přes své bohatství umí žít střídmě.

„Nekupujte si věci, které pouze chcete. Kupujte si věci, které potřebujete a které opravu upotřebíte.“ Amen ;-).

 

"Jsem vášnivá ekonomka a zapálená ekoložka. Tyto dvě zdánlivě odlišné EKO témata v rámci svého projektu Finančně nezávislá propojuju dohromady. Setkat se můžeme na finančním mentoringu nebo skrze jinou mou tvorbu, kterou najdete u mě na blogu."
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.